Kvalita a konkurenceschopnost
v neformálním vzdělávání

Kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání

Národní institut pro další vzdělávání

projekt K2

Kurzy v roce 2015

Jedním z výstupů projektu K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání je publikace „METODIKA – kompetence, kvalita, kvalifikace, (sebe)koncepce pro NEFORMÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ“. Skládá se ze čtyř na sebe navazujících modulů a my jsme pro Vás připravili kurzy na základě těchto modulů.

První kurz nazvaný podle prvního modulu „Výstavba vzdělávacího programu na pozadí klíčových kompetencí“ proběhne 14.–15. února 2015 v Hotelu Olympik, Praha 8.

Jak se již uvádí v publikaci „Vzdělávací modul Výstavba vzdělávacího programu na pozadí klíčových kompetencí je zaměřen na zkvalitňování neformálních aktivit, neformální výchovy a vzdělávání s využitím kompetenčního přístupu a rozvoje kompetencí, nabízí inspiraci, jak vést aktivity v neformálním vzdělávání s cílem rozvíjet klíčové kompetence a napomoci utvářet hodnoty a postoje účastníků vzdělávacích akcí a volnočasových aktivit v oblasti práce s dětmi a mládeží“.

Na první kurz bude vzápětí navazovat kurz připravený na základě modulu č. 2 s názvem „Sebeevaluace – Vzdělávací modul a Osobní kompetenční portfolio“. Tento kurz proběhne  28. února – 1. března  2015 v Hotelu Olympik, Praha 8.

Druhý modul se snaží „rozvíjet odborné znalosti a dovednosti pracovníků s dětmi a mládeží tak, aby dokázali naplánovat, realizovat a vyhodnotit evaluaci vzdělávacího programu, používat různé metody evaluace, představit účastníkům neformálního vzdělávání sebeevaluační nástroje a výhody sebeevaluace a provést je sebeevaluačním procesem“.

Třetí kurz proběhne 14– 15. března 2015 také v Top Hotelu, Praha 4.

Poslední, čtvrtý kurz pro vás připravíme na datum 25.–26. dubna 2015 v Top Hotelu, Praha 4.

Cílem kurzů je nejenom zkvalitnit neformální vzdělávání, ale rádi bychom umožnili účastníkům získat a rozvinout znalosti, dovednosti a schopnosti z oblasti kompetenčního přístupu.

Všemi kurzy Vás provedou zkušení lektoři z vysokých škol s dlouholetou praxí v neformálním vzdělávání a zkušenostmi se zážitkovou pedagogikou. Celý program je připraven tak, aby si účastníci odnesli co nejvíce znalostí, dovedností a schopností díky interaktivní spolupráci, zábavné formě a vhodným metodám.

Kurzy na sebe stejně jako moduly v Metodice navazují, a proto doporučujeme absolvovat je všechny. Účast na všech kurzech však není podmínkou. V případě, že Vás zajímají pouze některé moduly, není problém přihlásit se pouze na vybrané.

Nově!!!: Pozvánka

Pro více informací sledujte naše webové stránky.

Máte zájem o více informací rovnou do mailu? Víte již dnes, že se kurzů budete chtít zúčastnit? Neváhejte a kontaktujte nás na e-mail: kratinohova@nidv.cz.